Jakie prawa ma pasażer odwołanego lotu?

 

Podróże samolotem są cały czas niezmiennie popularne. Każdego roku miliony pasażerów decyduje się na skorzystanie z tego środka transportu. Latamy zarówno na wakacje, do rodziny, czy w celach biznesowych. Wiele osób korzysta z samolotu raz, dwa razy do roku w drodze na wakacje, inni kilka lub nawet kilkanaście razy w ciągu miesiąca. Linie lotnicze dokładają wszelkich starań, by obsłużyć te miliony pasażerów sprawnie i czasowo, jednak zdarza się, że z różnorakich przyczyn lot zostaje opóźniony lub w skrajnych przypadkach odwołany. Nikt nie lubi takich niespodzianek, ale zamiast niepotrzebnego stresu, lepiej już przed lotem poznać wszystkie swoje prawa związane z opóźnieniami maszyn.

W jaki sposób skutecznie starać się o zadośćuczynienie?

Z myślą o wszystkich pasażerach lotów lotniczych, którzy napotkali na swojej drodze problemy związane z punktualnością lotów i komunikacją z liniami lotniczymi powstała usługa oferowana przez DelayFix.com. Oferta odwołany lot odszkodowanie została stworzona specjalnie po to, aby ułatwić każdemu pasażerowi dochodzenie swoich praw. Jest to możliwe dzięki pracy wysoko wykwalifikowanej kadry prawniczej, która specjalizuje się w prawie obowiązującym linie lotnicze. Bardzo często przewoźnicy bezpodstawnie wydają odmowę odszkodowania za odwołany lot, a zagubiony pasażer nie do końca jest pewny, co zrobić w takiej sytuacji i gdzie szukać pomocy. Doświadczenie pracowników DelayFix.com pomoże ci w bezstresowy i wygodny sposób uzyskać odszkodowanie za odwołany lot.

Kiedy należy ci się rekompensata?

Podstawowym warunkiem do starania się o odszkodowanie za odwołany lot jest bezpośrednia odpowiedzialność przewoźnika za tę sytuację. Niestety bardzo często zdarzają problemy z lotem, na które przewoźnik nie ma realnego wpływu. Chodzi tu przede wszystkim o nagłe pogorszenie warunków atmosferycznych, napiętą sytuację polityczną lub techniczne problemy na lotnisku. Nie jest również winą przewoźnika problem z samolotem wynikający np. z uszkodzenia go przez zwierzęta. Natomiast, gdy do odwołania lotu doszło z winy linii lotniczych, każdy pasażer ma prawo do ubiegania się o zadośćuczynienie za nieodbytą podróż. Do tego zobowiązuje przewoźnika prawo regulujące podróże samolotami.

Jakie prawa ma pasażer odwołanego lotu?

Jak uzyskać odszkodowanie w bezproblemowy sposób?

Dzięki pomocy portalu DelayFix.com możesz w bardzo wygodny sposób rozpocząć swoje starania o odszkodowanie za odwołany lot. Nie tylko dowiesz się tu, jakie przysługują ci prawa w związku z problemami z podróżą, ale też skutecznie możesz wnioskować o zadośćuczynienie za te problemy. Wniosek możesz złożyć dzięki formularzowi dostępnemu na stronie, i co bardzo ważne jest to całkowicie bezpłatne. Pamiętaj, by zachować dokumenty dotyczące podróży – karta pokładowa, bilet lub potwierdzenie rezerwacji. Po twojej stronie będzie leżało tylko przekazanie tych dokumentów pracownikom DelayFix.com, a reszta procesu będzie odbywała dzięki ich pracy. Proces ubiegania się o odszkodowanie za odwołany lot nie wiąże się dla pasażera z żadnym dodatkowym ryzykiem. Dzięki 95% skuteczności DelayFix.com jest najefektywniejszym pomocnikiem rozczarowanych lotem pasażerów.