Co kryje w sobie Puszcza Białowieska?

Puszcza Białowieska jako jedyny obiekt przyrodniczy w Polsce został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miało to miejsce w 1979 roku. To niezwykle cenny kompleks leśny znajdujący się na całym kontynencie. Cały czas są prowadzone badania, które potwierdzają, że kryje się w niej wiele wyjątkowych gatunków zarówno fauny jak i flory. To właśnie w Puszczy żyje największa wolna populacja żubra europejskiego. Najczęściej występujące gatunki drzew to świerk i sosna. Na faunę oprócz żubrów składają się głównie rysie, wilki, bobry, nietoperze oraz liczne gatunki ptaków. Jakie zatem miejsca warto zobaczyć w Puszczy Białowieskiej i jej okolicach?

Z wizytą w Białowieży

Współcześnie Białowieża jest dość dużą miejscowością, która w okresie letnim staje się miejscem turystycznym. Do wartych zobaczenia miejsc oprócz samej Puszczy jest Kościół św. Teresy od Dzieciątka Jezus, który powstał w okresie międzywojennym. Kolejnym punktem godnym odwiedzenia jest Cerkiew św. Mikołaja, którą wzniesiono w końcówce XIX wieku. Słynie z wyjątkowego ikonostasu wykonanego z majoliki. Zbór baptystów to kolejna budowla, która tak jak Kościół św. Teresy powstał między I, a II wojną światową. Jest to miejsce kultu protestantów, gromadnie zamieszkałych na tym terenie. Turyści Białowieży nie mogą przegapić zabytkowych domów drewnianych, które znajdują się głównie przy ulicy Waszkiewicza. Miejsce, które jednocześnie pełni funkcję skansenu i noclegu jest Skansen Architektury Drewnianej Ludności Ruskiej Podlasia.

Co kryje w sobie Puszcza Białowieska?

Pozostałe obiekty turystyczne, znajdujące się w Białowieży

By zapoznać się z przyrodą występującą w Puszczy Białowieskiej warto udać się do Muzeum Przyrodniczo-Leśnego Białowieskiego Parku Narodowego, w którym zaprezentowane zostały wystawy powiązane z fauną i florą Puszczy. Na terenie Muzeum znajdują się również pozostałości pałacu carskiego, które głównie zobaczyć można na fotografia. Najstarszym zabytkiem Białowieży jest obelisk na pamiątkę polowania Augusta III Sasa, który znajduje się tam już od 1752 roku. Doskonałym miejscem na wschód słońca są Bulwary nad Narewką.