3 Pomysły na udane ferie zimowe z dziećmi

Ferie zimowe z dziećmi to zawsze wymagający czas. Jako rodzice chcemy dać naszym pociechom chwile wytchnienia oraz radości i zaoferować im najlepszy wypoczynek. W tym tekście przedstawiamy trzy ciekawe pomysły na spędzenie ferii zimowych z dziećmi, w których trakcie my również skorzystamy i naładujemy baterie. Oto trzy ciekawe propozycje.

3 Pomysły na udane ferie zimowe z dziećmi

 

Hotel ze SPA i atrakcjami dla dzieci

Pierwszą opcją jest pobyt w hotelu ze spa oraz atrakcjami dla dzieci. Obecnie w rozsądnej cenie możemy zarezerwować rodzinny pobyt w hotelach, które oferują również wiele zajęć czy nawet przedstawiają specjalną ofertę dla dzieci. Najmłodszym z pewnością spodoba się basen, animacje, gry, zabawy czy rozrywki oferowane przez hotel. W miejscach, które oferują rodzinne pobyty z dziećmi, oferta jest dostosowana do takiej sytuacji. Dla rodziców moment wytchnienia podczas zajęć dla dzieci z pewnością będzie chwilą relaksu np. w SPA lub restauracji. Dla dzieci sam pobyt w hotelu również będzie wielką atrakcją i możliwością przeżycia przygody zimowej.

Domek w Górach

Jednym z ciekawych pomysłów na ferie zimowe jest wynajęcie domku w górach. Szczególnie w miejscowościach turystycznych mamy duży wybór całych domków wieloosobowych, w których komfortowo dwa tygodnie spędzi cała rodzina. Domki są niezależnie i blisko położone np. większych miejscowości. Domek taki będzie “nie lada frajdą” dla dzieci, gdyż będą mogły codziennie jeździć na sankach, nartach czy bawić się na śniegu. W tej opcji możemy też skorzystać z kuligów, robić ogniska czy zwiedzać pobliskie miejscowości.

A może... ciepłe kraje!

Planując ferie zimowe, możemy też skorzystać z nieco szalonego, ale coraz popularniejszego rozwiązania. Opcja tą będą ferie w ciepłych krajach. Obecnie nie ma większego problemu z rezerwacją biletów lotniczych oraz hotelu za granicą np. w Hiszpanii czy we Włoszech gdzie słońce świeci cały rok. Wiele biur podróży posiada też ekonomiczne i korzystne cenowo oferty last minute, więc jeśli chcemy spróbować czegoś nieco bardziej szalonego niż coroczny wyjazd w góry, możemy skorzystać właśnie z takiej opcji. Dla dzieci będzie to niecodzienna rozrywka a dla rodziców możliwość wypoczęcia pod palmami.