Czarter jachtów w Grecji – wszystko, co musisz wiedzieć!

Żeglowanie po greckich akwenach to jak dotknięcie historii, która w dużej mierze kształtowała naszą obecną kulturę. Jednak to, za co żeglarze uwielbiają Grecję, to nie historia, ale różnorodność greckich mórz. Mamy tutaj bowiem zarówno spokojniejsze akweny, które świetnie nadają się dla początkujących sterników np. Zatoka Sarońska i Argolidzka, jak i wymagające wody otaczające Cyklady, gdzie występują silne wiatry Meltemi, którym nawet promy wolą uchylić czoła i przeczekać je w porcie.

Grecja słynie z kilku tysięcy wysp, wspaniałych widoków i ciekawych miejsc, które można zwiedzić po zejściu na ląd. Miejscowa infrastruktura żeglarska jest całkiem dobra, chociaż w szczycie sezonu w dużych portach możemy mieć problem z zacumowaniem jachtu.

To, co jest warte uwagi to fakt, że sezon żeglarski w Grecji jest wyjątkowo długi – trwa od marca do października, przy czym bez większego problemu wynajmiemy jacht także poza sezonem – nawet w grudniu. Co jeszcze musimy wiedzieć o czarterze jachtów w Grecji?

Wynajem jachtów w Grecji – uprawnienia

Jeśli wcześniej nigdy nie pływaliśmy po greckich wodach, przygotujmy się na to, że do prowadzenia jachtu niezbędny jest tam patent żeglarski lub sternika motorowodnego. To jednak nie wszystko. O ile na przykład w Chorwacji wystarczy jedna osoba z uprawnieniami na jednostce pływającej, to w Grecji muszą być dwie osoby z uprawnieniami do prowadzenia jachtu. Dlatego warto wziąć ten fakt pod uwagę. Jeśli sami mamy potrzebne uprawnienia, ale nikt z pozostałych członków załogi nie posiada żadnego patentu ani doświadczenia żeglarskiego, możemy skorzystać z opcji czarteru jachtu ze skipperem.

Czarter jachtów w Grecji – wszystko, co musisz wiedzieć!

Rejsy w Grecji – popularne rejony żeglarskie

Grecja oferuje żeglarzom wiele ciekawych rejonów i tras rejsowych zarówno one way, jak i rejsów z powrotem do mariny macierzystej. Do najpopularniejszych należą przede wszystkim:

  • wschodnie wybrzeże Peloponez

  • Zatoka Sarońska (warto odwiedzić wyspę Hydra)

  • Zatoka Argolidzka

  • Wyspy Cyklady (dla bardziej doświadczonych żeglarzy)

Cyklady kuszą swoimi pięknymi wyspami Santorini oraz Mykonos, które są znanymi kurortami turystycznymi. Zapuszczając się w archipelag Cyklad, warto również odwiedzić wyspę Delos, niegdysiejszy dom bogów – Apolla i Artemisy, która figuruje na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO. Pamiętać jednak trzeba o tym, że rejony Cyklad pod względem żeglugi są wymagające i niezbędne jest tutaj doświadczenie z wysoką falą i silnym wiatrem.

Czarter jachtów Grecja – rezerwacja online

Korzystając z systemu wyszukiwania i rezerwacji jachtów online na platformie yachtGo.eu, z łatwością znajdziemy jacht oraz trasę rejsu w pełni dostosowane do naszych potrzeb. W ofercie obejmującej  czarter jachtów grecja wynajmiemy łodzie od cenionych i sprawdzonych operatorów, którzy oferują wszystkie popularne trasy rejsów, zarówno po Morzu Jońskim, jak i po Morzu Egejskim. Na yachtGo znajdziemy aż 1662 jachty na wynajem w Grecji, rozlokowanych w 559 bazach. Pamiętajmy jednak o tym, żeby rezerwacji dokonać wcześniej, ponieważ w szczycie sezonu możemy już nie zdążyć!