Co można zobaczyć podczas rejsu na Karaiby?

Jeśli kochasz morze, plaże, świetną muzykę i dobre jedzenie, to rejs po Karaibach jest idealną opcją. Podczas podróży możesz się delektować doskonałą muzyką i wspaniałymi zapachami. Różnorodne krajobrazy zapierają dech w piersiach. Możesz też zobaczyć egzotyczne zwierzęta i kolorowe mozaiki kwiatów i owoców oświetlone słońcem.

Co można zobaczyć podczas rejsu na Karaiby?

Barbados

To malutkie państewko w Małych Antylach jest niezwykłym klejnotem na Karaibach. Miękkie, piaszczyste plaże i turkusowa woda tworzą sceny idealne na pocztówkę. Była kolonią Wielkiej Brytanii, dlatego bez problemu dogadamy się tutaj po angielsku. Panuje tu wyraźny brytyjski klimat. Krykiet, wyścigi konne, polo, słynna herbata i jazda po lewej stronie są częścią życia na Barbadosie. Do najważniejszych atrakcji, oprócz wspaniałych plaż, możemy zaliczyć jaskinie, zabytki, ogrody, plantacje i rezerwat dzikiej przyrody. Na turystów czeka też malownicza stolica Bridgetown. Panują tu idealne warunki do uprawiania snorkelingu, nurkowania, pływania i wędkarstwa.

Bahamy

Jeśli marzymy o piaszczystej plaży i oceanie w wysublimowanych odcieniach błękitu, wybierzmy się na Bahamy. Ten tropikalny raj obejmuje 700 wysp i ponad 2000 małych zatoczek, rozsianych po Oceanie Atlantyckim i Morzu Karaibskim. Niegdyś przystań dla piratów i lojalistów, dziś idealne miejsce dla bogatych i sławnych. Panują tu wspaniałe warunki do uprawiania żeglarstwa, wędkarstwa, nurkowania, snorkelingu, windsurfingu i kitesurfingu.

Nassau, stolica kraju na New Providence Island, przyciąga najwięcej turystów. Z pewnością spodoba nam ten tętniący życiem port wycieczkowy. Znajdują się tu wielkie kurorty, sklepy, restauracje i kompleksy rozrywkowe.

Bermudy

Bermudy są subtropikalną wyspą, która łączy naturalne i kulturowe atrakcje z czystymi, bezpiecznymi plażami i tropikalnymi roślinami. Hamilton, stolica Bermudów, oferuje muzea i galerie. Warto odwiedzić przede wszystkim Muzeum Towarzystwa Historycznego Bermudów i Galerię Narodową Bermudów. Na wyspie można uprawiać sporty wodne, wybrać się łodzią na wycieczkę, nurkować i wędkować.

Kajmany

Kajmany są brytyjskim terytorium zamorskim na zachodnich Karaibach. Oferują wspaniałe miejsca do nurkowania. Krystalicznie czyste, błękitne wody rozlewają się na brzegach trzech tropikalnych wysp: Wielki Kajman, Cayman Brac i Mały Kajman. Rafy koralowe otaczają te trzy wyspy. Wraki statków są rozrzucone na brzegach, a strome podwodne ściany tętnią życiem morskim. Popularny port wycieczkowy Wielki Kajman jest największy i najbardziej zamerykanizowany z tych trzech wysp.

Co można zobaczyć podczas rejsu na Karaiby?

Belize

Urozmaicony teren Belize oferuje wspaniałe warunki do nurkowania i snorkelingu. Można tutaj obserwować różne gatunki ptaków i przyrodę. Są idealnym miejscem na piesze wycieczki, speleologię i eksplorację kilku ruin Majów. Największa rafa na półkuli północnej rozciąga się wzdłuż wybrzeża Belize. Znajdują się tu też wspaniałe piaszczyste plaże, przybrzeżne laguny i lasy namorzynowe dla poszukiwaczy przygód. Belize jest idealnym miejscem dla osób, które lubią uprawiać sporty wodne.

Artykuł przygotowany przy współpracy z serwisem Rejsy-po-karaibach.pl - tutaj znajdziesz swój wymarzony rejs Karaiby.