7 pomysłów na prezent dla myśliwego

Twój tata lubi polować? A może mąż lub brat pasjonuje się myślistwem? Jeśli tak, najprawdopodobniej w każdej wolnej chwili poszerza swoją wiedzę na temat środowiska naturalnego zwierzyny. Zobacz, co możesz podarować ukochanej osobie. Sprawdź, jakie gadżety dla myśliwego powinny się jej spodobać.

Latarka

To podstawowe narzędzie każdego myśliwego. Stanowi nieocenioną pomoc, gdy widoczność jest ograniczona. Ułatwia polowanie w ciemnościach. Wybór jest ogromny. Poszczególne modele różnią się funkcjami, trybami, uchwytami, natężeniem emitowanego światła i kształtem. Kupując latarkę, sprawdź, z jakiego materiału została wykonana. Powinna być lekka, wytrzymała i poręczna. 

Dużą popularnością cieszą się latarki z aluminium lub duraluminium. Często powleczoną gumą albo silikonem. Dzięki temu można trzymać je wygodnie.

Termos

Większość sklepów z gadżetami - proponuje również termosy dla myśliwych. Można w nich trzymać posiłek lub napój, w zależności od sytuacji. Różnią się kolorem, pojemnością i materiałem wykonania. Dzięki temu na pewno znajdziesz odpowiedni model. 

Pamiętaj, by termos miał stosunkowo cienkie ścianki. Ograniczają wymianę ciepła poprzez przewodzenie. Powinny być pokryte substancją, dobrze odbijającą światło. Termos przyda się w różnych sytuacjach. 

Rękawice

Każdemu myśliwemu przyda się para dobrych, solidnych rękawic. Chronią go przed zimnem, wiatrem, komarami i deszczem. Ułatwiają wejście na zwyżkę albo ambonę. W ofercie znajdziesz zarówno ciepłe, zimowe rękawice, jak i cienkie modele na lato. Dużą popularnością cieszą się rękawiczki z przeciętym palcem. Pozwalają precyzyjnie obsługiwać broń. Zwróć też uwagę na ocieplane rękawice z membraną. Sprawdzą się doskonale w okresie jesienno-zimowym. Zapewniają komfort termiczny na najwyższym poziomie. 

Wabiki myśliwskie

Jak sama nazwa wskazuje, służą do wabienia dzikiej zwierzyny. Ułatwiają polowanie. Naśladują dźwięki konkretnych zwierząt. Dzięki sprawdzonym, gotowym gwizdkom myśliwi mogą łatwiej i szybciej je przywołać. Chętnie korzystają też z nich fotografowie, którzy chcą zrobić wyjątkowe ujęcia. W ofercie sklepów (takich jak DeerOpole - sklep myśliwski) znajdziesz m.in. wabiki na lisa, dzika, jelenia, kaczki i inną dziką zwierzynę.

Brelok z motywem myśliwskim

Jest elegancki, trwały i ponadczasowy. Może przedstawiać jeden z popularnych motywów myśliwskich, taki jak jeleń, dzik, czy sarna. Na niektórych brelokach znajduje się wizerunek św. Huberta, czyli patrona myśliwych. Czasami można na nich wygrawerować motto lub specjalną dedykacją. 

Narzędzia wielofunkcyjne (multitool)

To doskonały prezent dla myśliwego. Przyda mu się w różnych sytuacjach. Pamiętaj, by kupić narzędzie wielofunkcyjnego znanego producenta. Wtedy możesz być pewny, że wyróżnia się wysoką jakością. Niektóre modele zawierają aż 21 różnych narzędzi. Wykonane są w 100% ze stali nierdzewnej. Dzięki temu mogą służyć Twojej ukochanej osobie przez wiele lat.

7 pomysłów na prezent dla myśliwego

Portfel

Skórzany portfel to doskonały pomysł na prezent. Jest trwały, modny i elegancki. Dominują brązowe i czarne modele. Na froncie mają starannie wytłoczony motyw myśliwski, np. głowę jelenia, czy dzika. Wybierając portfel, zwróć uwagę na liczbę kieszeni i przegródek. Sprawdź, czy posiada kieszonki na dokumenty i karty płatnicze. Zobacz, czy zawiera przegródkę na banknoty.