Wybór sprzętu narciarskiego – na co zwrócić uwagę?

Zimowe ferie bez wyjazdu na narty dla wielu osób są trudne do wyobrażenia. Do zabawy na stoku potrzebny jest jednak odpowiedni sprzęt sportowy, do którego zalicza się: kaska, kombinezon, a także buty narciarskie i oczywiście same narty. Dzisiaj zajmiemy się omówieniem kwestii doboru odpowiednich nart oraz obuwia.

Jak dobrać narty?

Początkujący narciarze nie mają pojęcia, na co zwracać uwagę podczas wyboru nart. Największy kłopot stanowi zwykle dobranie ich długości. Istnieją pewne wytyczne, jaką długość powinny mieć narty przeznaczone dla osób o określonym wzroście i wadze. Niemniej jednak są to dane szacunkowe, gdyż niektórzy preferują nieco dłuższe narty, podczas gdy innym wygodniej jest w krótszych.

Warto wziąć pod uwagę zalecenie, iż u mężczyzn narta postawiona pionowo powinna sięgać mniej więcej do górnej części twarzy. U kobiet natomiast nie powinna dostawać dalej, niż do wysokości klatki piersiowej, ewentualnie do szyi. Ponadto, warto pamiętać, że krótsze narty sprzyjają osobom, które są lekkie i mało doświadczone. Dłuższe zaś sprawdzają się u osób cięższych, lubiących szybką jazdę

Narty to nie wszystko – jak dobrać buty narciarskie?

Wybór dobrych nart jest niezwykle ważny, jednak nie mniej istotne jest dobranie odpowiedniego obuwia. Od butów w dużej mierze zależy komfort w czasie jazdy. Musimy także mieć świadomość, że buty poza wygodą muszą gwarantować nam także bezpieczeństwo. To jak się prezentują na stoku powinno być sprawą drugorzędną. Obecnie mamy do wyboru dziesiątki produktów, które są wykonywane z różnego rodzaju materiałów.

Z pewnością warto zwracać uwagę głównie na te modele, które są szczególne polecane przez ekspertów. Na pewno zaliczają się do nich buty narciarskie rossignol speed 80. Są to buty narciarskie, przy których nie będziemy musieli rezygnować z komfortu dla wyższej wydajności. Co więcej, duża szerokość buta zapewnia o wiele wygodniejsze zakładanie, natomiast dzięki specjalnie wyprofilowanej strefie przy kostce, zagwarantowane jest również odpowiednie krążenie krwi. Wysokiej jakości materiał gwarantuje także izolację termiczną. Oczywiście przed zakupem czegokolwiek w internecie zawsze warto poczytać opinie klientów na temat danego produktu. Przeglądając komentarze zorientujemy się, że obuwie rossignol speed 80 jet zwykle polecane przez użytkowników. Na ich temat przeważają opinie pozytywne. Buty te nie należą również do najdroższych, choć z pewnością znajdziemy modele w niższych cenach. Niemniej jednak w tym przypadku mamy do czynienia z doskonałym stosunkiem ceny do jakości.

Wybór sprzętu narciarskiego – na co zwrócić uwagę?

Buty rossignol speed 80 można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Którą opcję polecamy? Zdecydowanie bardziej opłacalne okazują się zwykle zakupy w internecie. Ponadto, sklepy internetowe są lepiej wyposażone, przez co od razu możemy zrobić kompleksowe zakupy przed wyjazdem na narty. Nie trzeba również martwić się, iż zamówione buty mogą się okazać zbyt małe lub duże, gdyż klientowi przysługuje prawo do zwrotu towaru.