4 najbardziej romantyczne miejsca w Polsce

Zamierzasz się oświadczyć i wybrałeś już idealny pierścionek? Szukasz teraz idealnego miejsca na zaręczyny? Zastanawiasz się, gdzie pojechać z ukochaną? Przygotowaliśmy dla Ciebie listę najpiękniejszych miejsc w Polsce!

Krakowska dzielnica Kazimierz

Każda para powinna wybrać się na romantyczny spacer po Kazimierzu, słynnej dzielnicy Krakowa. Słynie z żydowskiego dziedzictwa i artystycznej atmosfery. Przez wiele lat pozostawał opuszczony, dziś znów tętni życiem. To jedna z najbardziej reprezentacyjnych części miasta. Znajduje się tu mnóstwo kawiarni, galerii sztuki i sklepów z antykami. Jeśli szukasz romantycznego miejsca na oświadczyny, pomyśl o Kazimierzu.

Chochołów

Na pograniczu Polski i Słowacji znajduje się mały, uroczy Chochołów. Zapewnia wspaniały widok na Tatry. Pochodzącą z XV wieku wioska przybliża kulturę i tradycję góralską. Pod pewnymi względami przypomina skansen, przy głównej drodze można zobaczyć tradycyjne drewniane domy. Chronione są przez Muzeum Tatrzańskie w pobliskim Zakopanem. Prawdopodobnie dom nr 24 został w całości wykonany z jednego drzewa, a w domu numer 75 znajduje się małe muzeum poświęcone powstaniu w 1846 roku przeciwko austriackiemu zaborcy. 

4 najbardziej romantyczne miejsca w Polsce

Sandomierz

To jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Panuje tutaj wyjątkowa atmosfera. Sandomierz słynie z klejnotów architektonicznych i artystycznych. Większość z nich znajduje się na Starym Mieście. Szczególną uwagę warto zwrócić na wspaniały Rynek z gotycką katedrą i gotyckim ratuszem z XIV wieku, przebudowany później w stylu renesansowym. Do niezwykłych atrakcji Sandomierza można również zaliczyć podziemne korytarze, okrążające gotyckie piwnice miejscowych kupców. Przy okazji warto zobaczyć Baranów Sandomierski, czyli małe miasteczko słynące z zamku nazywane “Małym Wawelem”.

4 najbardziej romantyczne miejsca w Polsce

Chełmno

Położone na dziewięciu wzgórzach, w województwie kujawsko-pomorskim, zamyka naszą listę. Patronem Chełmna jest Święty Walenty, co podkreślają często władze miasta. Wszystko zaczęło się wieki temu, kiedy do chełmnowskiego kościoła trafiły relikwie Świętego Walentego. Malownicze Chełmno nazywane jest często miastem zakochanym. Ma dobrze zachowaną średniowieczną starówkę, mury obronne, sześć gotyckich kościołów, wiele kamienic i renesansowy ratusz pośrodku dużego rynku.