Co warto wiedzieć o Sardynii?

Każdy, kto chociaż raz był na Sardynii, z pewnością stwierdzi, że jest wyspa, która przyciąga jak magnes. Mnóstwo pięknych zakątków bardzo często powodują, że chcemy tam wracać ponownie. Co jednak należy wiedzieć o samej Sardynii?

W jaki sposób dojechać na Sardynie?

Najlepszym i najtańszym sposobem jest oczywiście transport samolotem. Z Warszawy i z Krakowa możemy lecieć tanimi liniami lotniczymi i praktycznie nie martwić się o nic. Zdarzają się jednak śmiałkowie, którzy na Sardynie jadą nawet samochodem. Dojeżdżają oni na wybrzeże Włoch, a tam wjeżdżają na prom, który płynie na Sardynię. Jest to jednak bardzo kosztowna i czasochłonna operacja, która wiąże się z ogromnym zmęczeniem.

Jakim językiem się posługiwać?

Sardynia należy oczywiście do Włoch. W większości używa się tam jednak język sardyńskiego, a nie włoskiego. Warto zatem nauczyć się choć kilku słówek. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozmawiać tam po włosku. Mieszkańcy Sardynii mówią zarówno po sardyńsku, jak i po włosku. Obecnie panuje tam trend, że języka włoskiego używa się do spraw biznesowych oraz urzędowych, a języka sardyńskiego do codziennych rozmów.

Co warto wiedzieć o Sardynii?

Kiedy jechać na Sardynię?

Sardynia, podobnie jak inne wyspy na Morzu Śródziemnym, ma porę suchą oraz wilgotną w ciągu roku. Pora wilgotna obejmuje miesiące jesienne oraz zimowe. Jest wtedy zwiększona ilość opadów, a temperatura wynosi w okolicach 20 stopni Celsjusza. Pora sucha obejmuje oczywiście miesiące letnie. Możemy wtedy spodziewać się ekstremalnych upałów oraz praktycznie zerowych opadów. Jeżeli zależy nam na ciepłej pogodzie i małym tłumie turystów, warto wybrać marzec na podróż na Sardynię. Mamy wtedy duże szanse na świetną pogodę, jak i specjalną obsługę ze strony pracowników hotelu.

Sama Sardynia jest wciąż mniej popularna od pobliskiej Sycylii, czy innych wysp na Morzu Śródziemnym. Jest to zatem świetna nowina dla osób, która wakacje wolą spędzać w ciszy i spokoju. Jeżeli chodzi o ceny, to są one bardzo zbliżone do tych, które znajdziemy na Sycylii.