Co zobaczyć w Krakowie i okolicach?

Wiosna to jedna z najbardziej wyczekiwanych pór roku, która kojarzy się z przyjemną pogodą i świeżym powietrzem. Tym samym społeczeństwo jest nastawione na spędzanie wolnego czasu, na przykład w postaci rodzinnych wycieczek w ciekawe miejsca, na ternie Polski. Spektrum możliwości jest naprawdę duże, nie może być więc mowy o nudzie.

Co zobaczyć w Krakowie i okolicach?

Południe Polski – co warto zobaczyć?

Wędrując palcem po mapie Polski, w poszukiwaniu najciekawszych miejsc nie można pominąć Dolnego Śląska, gdzie znajduje się wiele jaskiń, szlaków górskich oraz uzdrowisk. Na uwagę zasługują ponadto piękne dzieła architektury sakralnej, które potrafią zapierać dech w piersiach. Tak naprawdę w tym regionie można zorganizować ciekawe wycieczki we dwoje oraz z całą rodziną. W przypadku wyjazdu ze znajomymi można udać się na piesze wędrówki po szlakach lub pozwiedzać malownicze miasteczka. Czasami można odnieść wrażenie, że czas się w nich zatrzymał. Jednym z punktów podróży na południe Polski powinny być Sztolnie w Kompleksie Riese - w Górach Sowich. To obiekt obowiązkowy do zwiedzenia dla fanów militariów oraz tajemniczych opowieści, które czasami wywołują dreszczyk emocji i lęku. Kolejnym miejscem godnym zwiedzenia jest Twierdza w Srebrnej Górze, zbudowana w XVIII wieku, w latach 1765-1777. To jedyna budowla, która powstała na terenie górskim, obecnie jest obiektem turystyczno-rekreacyjnym, który jest doceniany przez osoby odwiedzające Dolny Śląsk. Ponadto istnieje możliwość odbyć tam szybki kurs strzelania z karabinu, a jako zwieńczenie aktywnie spędzonego dnia, można podziwiać panoramę najbliższej okolicy. Jest to wyjątkowy punkt widokowy. Trudno przejść obok niego obojętnie i bez zachwytu.

Co zobaczyć w Krakowie?

Wycieczka w południowe rejony Polski nie powinna odbywać się bez jednego ważnego punktu, chodzi oczywiście o Kraków. Dawna stolica Polski ma do zaoferowania naprawdę dużo, a spacery po mieście nie tylko pozwolą na zapoznanie się z zabytkami, ale również wpłyną korzystnie na zdrowie. Zastanawiając się nad tym, co zobaczyć w Krakowie, powinno się rozważyć między innymi spacer na Kopiec Kościuszki, skąd rozpościera się piękny widok na panoramę miasta. Jest to idealny punkt widokowy, który przez lata zdobył wielu zwolenników. Na uwagę zasługują również budynki sakralne, nie można zapomnieć choćby o Kościołach na Skałce, czy Najświętszego Salwatora. Ten ostatni jest uznawany za jeden z najbardziej tajemniczych i najstarszych zabytków w Krakowie. Odpowiedzią na pytanie co zobaczyć w Krakowie jest również Pałac Sztuki, zlokalizowany przy Placu Szczepańskim 4. Jest to zabytek, którego gmach został ozdobiony podobiznami najbardziej znanych artystów malarzy i rzeźbiarzy. Chcąc natomiast zachwycać się malowniczością Krakowa, warto wybrać się na spacer w kierunku Placu Lasoty. Można tam zobaczyć wille pochodzące z przełomu XIX i XX wieku, które przedstawiają architekturę z okresu secesyjno-modernistycznego. Najbardziej rozpoznawalną willą jest ta zamieszkiwana przez Państwa Wisłockich, a nieco wyżej można zobaczyć popiersie Edwarda Dembowskiego.