Jak przygotować się do mikrowyprawy?

Raz na jakiś czas każdy z nas chce oderwać się od monotonii życia codziennego i wyruszyć na małą wyprawę, która będzie trwała od kilku do nawet kilkunastu dni. Jak zorganizować wyprawę, aby zakończyła się ona sukcesem i wspomnieniami na lata?

Określ miejsce docelowe

Każda podróż musi mieć swój początek lub koniec. Miejscem startowym jest zazwyczaj nasza miejscowość, a miejsce docelowe to my musimy wybrać sami. Jest to konieczne, gdyż osiągnięcie tego miejsca będzie jasną informacją, że nasza podróż się zakończyła i czas wracać do domu. Bez określonego celu nasza tułaczka może ciągnąć się w nieskończoność.

Zaplanuj, co zabierzesz

Kilkudniowa wyprawa zmusza nas do tego, aby wziąć choć trochę prowiantu oraz odzieży zamiennej. Warto zapoznać się z licznymi poradnikami odnośnie tego, co należy zabrać, aby balast, który często będziemy nosili na plecach, nie był za ciężki. Na samym starcie warto jednak wyposażyć się w plecak turystyczny, który będzie charakteryzował się wygodą noszenia oraz przede wszystkim pojemnością.

Jak przygotować się do mikrowyprawy?

Gdzie będziesz spał?

Sen podczas wyprawy jest bardzo ważny. Bez niego nie będziemy w stanie funkcjonować. Podczas każdej wędrówki trzeźwy umysł jest niekiedy nawet kwestią przeżycia lub nie. Warto zatem jasno określić miejsca, w których będziemy spali. Najlepszym rozwiązaniem są oczywiście hotele i noclegownie, lecz gdy nie mamy ich w pobliżu, najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie miejsca z dala od wszelkich niebezpieczeństw związanych z ludźmi i zwierzętami.

Wybierz towarzysza

Każdy początkujący wędrownik na samym początku powinien znaleźć kompana do wędrówki. Bardzo trudno samemu poradzić sobie z tak wieloma aspektami, które nas czekają podczas podróży. Jeżeli jest to doświadczona osoba, da nam z pewnością mnóstwo wskazówek, które przydadzą się nam podczas organizowania kolejnych wypraw. Wyprawa w dwie lub nawet kilka osób to również zwiększony poziom bezpieczeństwa. Jeżeli nie jesteśmy pewni naszego komfortu bezpieczeństwa, lepiej znaleźć kompana, który podobne wędrówki ma za sobą.